PBS Turbo

Turbodmychadla pro motory s výkonem od 300 kW do 4700 kW na turbodmychadlo

PBS Turbo

Vývoj od roku 1957

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

TCR

NR

NR

NR

NR

TCR

TCR

TCR

TCR

Testbed

Testbed

PBS Turbo s.r.o., se sídlem ve Velké Bíteši v České Republice, je společnost zaměřená na přesné strojírenství a výrobu turbodmychadel pro stacionární, námořní, železniční a jiná zařízení.

PBSTurbo2

Konstrukce a výroba turbodmychadel

Společnost PBS Turbo, která je od roku 2005 zcela vlastněna společností MAN Diesel & Turbo, je významným výrobcem turbodmychadel pro stacionární, námořní, železniční či jiná mobilní zařízení. Dodávky více než 125 000 kusů turbodmychadel zákazníkům po celém světe přinesly bohaté zkušenosti ve vývoji, konstrukci a výrobě turbodmychadel. To vše umožnilo společnosti PBS Turbo být dodavatelem turbodmychadel uzpůsobených konkrétním požadavky jednotlivých zákazníků.

PBS-Turbochargers

Naše produkty

PBS Turbo vyrábí malá turbodmychadla, velikosti od TCR10 do TCR18 pro motory s výkonem do 2 700 kW na turbodmychadlo, které jsou koncipována tak, aby po celou dobu své životnosti dodávala maximální výkon.

PBS Turbo pokrývá s tímto portfoliem turbodmychadel celou řadu aplikací u vysokorychlostních i středně-rychlostních motorů.

Pro více informací navštivte stránky naší Obchodní organizace www.pbst.eu.

PBSTurbo

O nás

PBS Turbo s.r.o., se sídlem ve Velké Bíteši v České Republice, je společnost zaměřená na přesné strojírenství a výrobu turbodmychadel pro námořní, elektrická energetická, železniční a jiná zařízení.

Společnost PBS Turbo se v roce 1997 připojila ke koncernu MAN a dnes je s přibližně 200 zaměstnanci, dceřinou společností v rámci skupiny MAN Diesel & Turbo. PBS Turbo s.r.o. se postupně stalo význačným dodavatelem turbodmychadel pro motory s výkonem v rozmezí od 390 kW do 2 700 kW na turbodmychadlo.

 

Granty v PBS Turbo

PBS Turbo při vývoji turbodmychadel spolupracuje s vědeckými institucemi.  K vývoji využívá i podpory Technologické agentury České republiky.  V současné době využívá podporu pro následující projekty: TH03020426 - Zvýšení únosnosti axiálního ložiska; TN01000026 - Národní centrum kompetence Josefa Božka; TN01000026 - Národní centrum kompetence Mechatroniky a chytrých technologií pro strojírenství .

TACR

 

Použití turbodmychadel
Turbodmychadla TCR jsou navržena tak, aby zvládla zvláštní požadavky a podmínky, kterým jsou vystaveny motory spalující těžká paliva, různé kategorie nafty a také motory na biopaliva a plyn.